|
Konsolidujte své dluhy a plaťte méně a pohodlněji
Důležité info: Inspirací pro zde uvedené informace byly různé další zdroje. Je možné, že některé již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Sdružení SOLUS

16-listopadu-2015

Potřebujete se dozvědět, zda nejste v prodlení se splácením svých závazků? Chcete mít přehled o všech dluzích vůči finančním institucím, bankám, telekomunikačním operátorům či distributorům energií? Nahlédněte do registru SOLUS a zjistěte pomocí SMS vše o svých závazcích.

Historie sdružení SOLUS

SOLUS je zájmové sdružení právnických osob, které přispívá k prevenci zadlužování klientů, k prevenci růstu počtu dlužníků v prodlení a ke zvyšování vymahatelnosti dluhů po splatnosti. Zároveň se díky tomuto registru snižuje potenciální finanční ztráta věřitelů. V registru SOLUS jsou evidovány záznamy o spotřebitelích, o podnikajících fyzických osobách a o právnických osobách.

Toto sdružení vzniklo v roce 1999 a jeho název je odvozen od počátečních písmen – Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. SOLUS sdružuje jak nebankovní finanční instituce, tak banky, telekomunikační operátory, distributory energií a další společnosti. Prostřednictvím tohoto sdružení řídí riziko u svých poskytovaných služeb.

Registr fyzických osob

Jedná se o negativní registr, který shromažďuje negativní informace o klientech, kteří neplní smluvní závazky nebo se dostali do problémů se splácením finančních závazků u některého z členů sdružení SOLUS.

Pozitivní registr

Tento registr eviduje i informace pozitivní, které poukazují na to, že klienti své závazky vůči členům sdružení SOLUS řádně plní. To umožňuje členům snáze vyhodnotit skutečnost, zda je klient bonitní a zda bude moci splácet své závazky řádně a včas.

Registr neplatných dokladů

Jedná se o pomocnou databázi sdružení SOLUS, která obsahuje údaje o neplatných dokladech. Členská společnost na žádost občana může zadat on-line nově odcizený doklad klienta. Členským společnostem to umožňuje zjistit, zda žadatel o jejich službu nepředkládá neplatný či odcizený doklad.
Doporučujeme

Pokud nemůžete doložit, kolik vyděláváte, mohly by Vás zajímat informace o snadné, rychlé a dostupné půjčce bez doložení příjmu.

© 2014 Konsolidace-Sloučení-Půjček.cz, Všechna práva vyhrazena, Kontakt na provozovatele.
Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky jsou pouze informativního charakteru.