|
Konsolidujte své dluhy a plaťte méně a pohodlněji
Důležité info: Inspirací pro zde uvedené informace byly různé další zdroje. Je možné, že některé již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak probíhá osobní bankrot

12.listopad 2019

Vyhlášení osobního bankrotu nastupuje v situaci, pokud už člověk není schopen splácet své závazky a zabředl hluboko do dluhů. Je to cesta, jak se vyhnout exekuci a pomalu se dostat z nejhoršího. Zbavíte se části dluhů a bude vám stanoven splátkový kalendář. Toto oddlužení má ale určité podmínky.

Kdy lze vyhlásit osobní bankrot

Pokud máte své dluhy u dvou a více věřitelů a opozdili jste se se splátkami o více než 30 dní, můžete o oddlužení uvažovat. Uplatnit nemůžete takový dluh, který je krytý zástavou. Příkladem je americká hypotéka, krytá nemovitostí. Tuto nemovitost může totiž banka nebo nebankovní společnost prodat a dluh uhradit. Vyhlásit osobní bankrot může podle Insolvenčního zákona každá fyzická osoba- nepodnikatel.

Jak podat návrh a kdo rozhodne?

Na krajském soudu se podá návrh na prohlášení insolvence a požádá o oddlužení. Návrh obsahuje okolnosti vašich finančních potíží, seznam dluhů a věřitelů. Vaší záležitost se pak bude soud dále zabývat. Prozkoumá všechny podklady a dokumenty, je třeba zjistit výše příjmů dlužníka, jaký má majetek a také získat souhlas manželky či manžela. Důležité je, zda dokáže dlužník uhradit alespoň 30 procent závazků po dobu 5 let.

Co se děje po vyhlášení osobního bankrotu

Soud bude jednat se všemi věřiteli. Ti rozhodnou o tom, jak bude probíhat plnění, zda se dohodnou na určitých splátkách, nebo bude třeba prodat movitý majetek. Po celou dobu vám zbyde pouze životní minimum, všechny ostatní penze jsou určeny na hrazení dluhů. Na to, aby vše šlo podle plánu, dohlíží insolvenční úřad.

Kdy oddlužení končí

Po pěti letech, pokud je uhrazeno alespoň 30 procent z dluhů, jsou ostatní dluhy prominuty. Oddlužení samozřejmě může skončit i dříve, pokud jsou dluhy splaceny.Doporučujeme

Chtěli byste sloučit své půjčky a úvěry, ale nemáte doložitelný příjem nebo máte záznam v registru dlužníků? Právě pro Vás je určen produkt konsolidace půjček bez registru - více informací o této nebankovní konsolidace můžete najít na stránkách Maxi-půjčky.cz

Pokud nemůžete doložit, kolik vyděláváte, mohly by Vás zajímat informace o snadné, rychlé a dostupné půjčce bez doložení příjmu.

© 2014 Konsolidace-Sloučení-Půjček.cz, Všechna práva vyhrazena, Kontakt na provozovatele.
Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky jsou pouze informativního charakteru.