|
Konsolidujte své dluhy a plaťte méně a pohodlněji
Důležité info: Inspirací pro zde uvedené informace byly různé další zdroje. Je možné, že některé již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Bankovní účty pro podnikatele

16. října 2023

Mnoho začínající podnikatelů zvažuje, zda má význam zřizovat si bankovní podnikatelský účet. Naštěstí existuje nabídka účtů s vedením zdarma nebo s minimálními poplatky za jejich vedení.

Běžný účet lze využít místo podnikatelského

Zákonem ani právním předpisem není dáno, že si podnikatelé musejí zřizovat podnikatelské účty a že svůj soukromý účet nemohou využívat k podnikatelským účelům. Pozor by si ale měli dát na obchodní podmínky banky, v kterých může být výslovně uvedeno, že klient nesmí používat osobní účet pro účely, pro které není určen.

Proč upřednostnit podnikatelský účet?

Zřízení podnikatelského účtu se může v mnoha případech vyplatit. Podnikatel si oddělí osobní finance od podnikatelských příjmů a získá ucelený přehled o výdajích. Zároveň jsou v tomto účtu přehledně zadokumentované jednotlivé transakce. Naopak podnikatelský účet nepotřebují podnikatelé, kteří nesledují své výdaje, neboť je uplatňují paušálem.

Podnikatelské účty jako nezbytnost pro právnické osoby?

Podnikatelské účty jsou z hlediska praktičnosti důležité pro právnické osoby. Každá banka nabízí jiný rozsah souvisejících služeb a případně dalších produktů. Jak probíhá takové založení podnikatelského účtu? Podnikatel bance předkládá doklad totožnosti a právní subjektivitu neboli doklady opravňující k podnikání (výpis z obchodního rejstříku, živnostenský list či doklad o registraci osoby samostatně výdělečně činné).

Podnikatelské účty zdarma?

Podnikatelé se mnohdy obávají, že za podnikatelský účet zaplatí měsíčně horentní sumy. Máme ale pro ně dobrou zprávu: vedení účtu mohou mít u některých bank zdarma. Tuto nabídku naleznou například u mBank nebo FIO banky. Po splnění určitých podmínek také mohou získat účet zdarma u UniCredit Bank, Komerční banky, Raiffeisenbank či Equa bank.

Podmínky k otevření účtu a vkladomaty

Banky přinášejí speciální nabídky pro různé druhy organizací, firem a podnikatelů. Většinou vyžadují počáteční vklad, který se nejčastěji liší podle obratu na účtu. I OSVČ by ale měly o podnikatelském účtu uvažovat, jelikož si tím usnadní cestu k podnikatelskému úvěru od banky. A jak je to s vklady peněz na účet? Některé moderní banky nemají zřízeny bankovní pobočky nebo pokladny a vklady tržeb na účet probíhají přes speciální „vkladomaty“.Doporučujeme

Chtěli byste sloučit své půjčky a úvěry, ale nemáte doložitelný příjem nebo máte záznam v registru dlužníků? Právě pro Vás je určen produkt konsolidace půjček bez registru - více informací o této nebankovní konsolidace můžete najít na stránkách Maxi-půjčky.cz

Pokud nemůžete doložit, kolik vyděláváte, mohly by Vás zajímat informace o snadné, rychlé a dostupné půjčce bez doložení příjmu.

© 2014 Konsolidace-Sloučení-Půjček.cz, Všechna práva vyhrazena, Kontakt na provozovatele.
Provozovatel tohoto webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky jsou pouze informativního charakteru.